ANDRESO - Biuro Usług Turystycznych

Zrealizuj z nami swoje marzenia o podróży

WYCIECZKA DO MAROKO

"WYCIECZKA DO MAROKO"

Sztokholm

Koszt 3 490 zł*

*Organizacja wypoczynku we współpracy z biurem GOSIA TRAVEL BYDGOSZCZ

 TERMIN: 15-22 MARCA 2020 r.

1 DZIEŃ:
Zbiórka uczestników w Bydgoszczy. Transfer na lotnisko do Warszawy. Przelot do Marrakeszu. Następnie transfer z lotniska do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, możliwy spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ:
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do ESSAOUIRY. Spacer po spokojnej medynie objętej patronatem UNESCO, pełnej wąskich, krętych uliczek z uroczymi, bielonymi domami, licznymi sklepikami z wyrobami z drewna tui. Najpopularniejszym obiektem, przyciągającym rzesze turystów, są masywne fortyfikacje miejskie wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, skąd rozciąga się wspaniały widok na Wyspy Purpurowe. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do dawnej kolonii portugalskiej Al Dżadidy. Spacer po starym portugalskim mieście. Następnie panoramiczne zwiedzanie Twierdzy Mazagan, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w starej podziemnej Cysternie Portugalskiej. Przejazd do Casablanki - największego miasta Maroka, zwiedzimy m.in.: plac Mohammeda V, meczet Hassana II. Przejazd do Anfy – dzielnicy rezydencji pełnej luksusowych budowli i bujnych ogrodów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ:
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Rabatu, administracyjnej stolicy Maroka. Zwiedzanie - pałac królewski z okazałą bramą Bab ar-Rouah, 44-metrowa wieża Hassana, wizyta w zbudowanym w tradycyjnym stylu mauzoleum Mohammeda V, malownicza Kazba Udaja z monumentalną bramą i Ogrodami Andaluzyjskimi. Przejazd do Meknes – królewskiego miasta wpisanego na listę UNESCO, słynącego z majestatycznych bram i murów obronnych, zwanego Wersalem Maroka. Spacer obok monumentalnej Bab al-Mansour – jednej z najbardziej okazałych bram miejskich w Maroku, wizyta w mauzoleum Moulaya Ismaila – jednego z najokrutniejszych sułtanów. Przejazd obok świętego miasta MOULAY IDRISS, malowniczo położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do VOLUBILIS. Krótkie zwiedzanie ruin starożytnego miasta z kompleksem najważniejszych rzymskich wykopalisk Maroka, figurujących na liście UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Fezu. Spacer po Fez El-Bali–labiryncie 9 tys. krętych uliczek; najlepiej zachowanej medyny świata arabskiego objętej patronatem UNESCO: meczet i uniwersytet Al-Karawijjinz IX w. (z zewnątrz); Garbarnie Chouwara, najczęściej fotografowane miejsce w Fezie, zachwycające bogactwem kolorów; medresa Al-Attarin; plac En-Nejjarine z fontanną z połowy XIX w. Spacer po otoczonym okazałymi murami miejskimi Fez el-Jedidz Dar al-Makhzen – pałacem królewskim z okazałą bramą misternie zdobioną. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ:
Śniadanie. Wyjazd do BENI MELLAL, małego miasta położonego na skraju lasów oliwnych. Przejazd przez berberyjskie wioski słynne z wyrobów rzemieślniczych w kierunku Marrakeszu. Po drodze można podziwiać wspaniałe krajobrazy Atlasu Średniego. Przejazd nad WODOSPAD OUZOUD, który jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Maroku. Woda spada ze skał o wysokości 110 m licznymi kaskadami. Spotkanie z makakami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Marrakeszu i zwiedzanie miasta - m.in. XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – Placu Cudów. Kolacja w marokańskiej restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8 DZIEŃ:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do Polski. Przylot do Warszawy i następnie transfer do Bydgoszczy na miejsce zbiórki.


Cena: 3 490 zł/os.

Cena obejmuje:

Cypr Navaria Hotel2

 • Transfer busem na i z lotniska,
 • Przelot na trasie Warszawa-Marrakesz-Warszawa z bagażem podręcznym o wym. 40 x 30 x 20 cm,
 • Opłaty lotniskowe,
 • 7 noclegów w hotelu ***/**** w pok. 2, 3-os. z łazienkami,
 • 7 śniadań,
 • 7 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,
 • opiekę pilota.

 

Cena nie obejmuje:

 • kosztów biletów wstępu, przewodników lokalnych i transferów oraz innych opłat związanych z realizacją programu ok. 190 euro/os.

Uwagi:

 • program jest ramowy i może ulec zmianie;
 • istnieje możliwość wykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład, które umożliwia zabranie ze sobą dodatkowego dużego bagażu podręcznego 55 x 40 x 23 cm do 10 kg na pokład lub do luku za dopłatą;
 • miejsca w samolocie przydzielane są losowo, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci będący na jednej umowie będą w samolocie siedzieć obok siebie.
 • istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie za dodatkową opłatą;
 • istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego za dodatkową opłatą;
 • napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

 marrakech 2420033 1280

Oferowany program jest wyłącznie autorskim programem i nie wyrażamy zgody na jego kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66, par. 1, Kodeksu Cywilnego.