ANDRESO - Biuro Usług Turystycznych

Zrealizuj z nami swoje marzenia o podróży

GRECJA - PELOPONEZ

"GRECJA-PELOPONEZ "

Sztokholm

Koszt 2 950 zł

NOWOŚĆ NA 2020 ROK!

GRECJA-PELOPONEZ

(wczasy ze zwiedzaniem Aten, Koryntu, wyspy Poros) - dojazd samolotem.

23 – 30 lipca 2020 r.

1 DZIEŃ:
O godzinie 18.10 wylot z lotniska Warszawa Chopina do Aten. Jest to lot rejsowy greckich linii lotniczych AEGAN (obowiązuje bagaż podstawowy do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg, obiadokolacja z napojami na pokładzie samolotu). Przylot do Aten o godzinie 21.45. Transfer z lotniska do hotelu w Atenach. Nocleg.

2 DZIEŃ:
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Aten. W programie m. in: Plac Konstytucji, stadion Panatenajski, z IV w. p. n. e, na którym miało miejsce otwarcie nowożytnych igrzysk olimpijskich, Akropol z Propylejami, Erechtejonem i Partenonem, Areopag, Grecka Agora i Forum Romanum. Następnie przejazd na zwiedzanie Koryntu, starożytnego miasta, jednego z największych i najważniejszych państw-miast Grecji, miejsca pierwszej gminy chrześcijańskiej, założonej przez apostoła Pawła. Wieczorem przyjazd do miejscowości Tolo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ - 7 DZIEŃ:
Śniadania i obiadokolacje. Wypoczynek, rekreacja, plażowanie. W trakcie pobytu: wycieczka do Nafplio - weneckiego miasta, pierwszej stolicy młodej, niepodległej Grecji (zobaczymy starówkę, cerkiew Św. Spirydona, Plac Konstytucji). Dla chętnych sprawdzian sił - 899 schodów do fortu Palamedesa, skąd roztacza się wspaniały widok na zatokę argosarońską. Rejs promem na wyspę POROS – magiczną wyspę z labiryntem białych uliczek.

Na miejscu do wykupienia pakiet 2 wycieczek (koszt zależny od ilości uczestników od 50 do 80 euro):

  • rejs na wyspy zatoki Sarońskiej: Hydrę (przykład kamiennej architektury wyspiarskiej) oraz na Spetses (liczne zatoczki i lazurowe morze). Rejs trwa 9 godzin. Zwiedzanie, rekreacja i plażowanie.
  • Epidavros z teatrem antycznym z IV w p. n. e. i sanktuarium Asklepiosa, Mykeny – kolebka europejskiej kultury (historia rodu Atrydów, Agamemnona i pięknej Heleny. Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadelę mykeńską z murami cyklopimi oraz muzeum ze złotą maską władcy Myken).

8 DZIEŃ:

Śniadanie. Wykwaterowanie do godz. 10.00. Około 11.00-12.00 przejazd na lotnisko. Po trasie postój nad Kanałem Korynckim – wspaniałym dziele ówczesnych budowniczych w latach 602 r. p. n. e do roku 1896 n. e.

CENA: 2 950 ZŁ

ZAWIERA:

  • przelot na trasie WAW-ATH-WAW (bagaż 23 kg + podręczny 8 kg + ciepły posiłek na pokładzie TAM i na POWRÓT)
  • transfery autokarowe lotnisko Ateny – Tolo – lotnisko Ateny
  • zakwaterowanie(1 nocleg w Atenach i 6 noclegów w Tolo) i wyżywienie (7 śniadań i 8 obiadokolacji), klimatyzację w pokojach
  • 4 wycieczki: Ateny – Korynt, Nafplio, Rejs promem na wyspę POROS, Kanał Koryncki (z lokalnym przewodnikiem polskim)
  • polisę ubezpieczenia NNW i KLZ oraz bagaż
  • usługę rezydenta/opiekuna polskojęzycznego – na całym pobycie
  • opiekę pracownika biura na trasie oraz podczas pobytu

Uwaga: Biuro zastrzega sobie zmiany programowe (data i godzina wylotów) – zależne od zmian wprowadzonych przez linie lotnicze.

CENA NIE OBEJMUJE: kosztów biletów do zwiedzanych obiektów : Akropol: 20 euro (do 18 lat bezpłatnie, studenci i osoby pow. 65 ropku zniżka 50 %), Mykeny 12 euro, Korynt 8 euro), taksy klimatycznej 1,50 e/dzień.

ZAKWATEROWANIE:

Miejscowość Tolo, jeden z popularniejszych kurortów turystycznych, położony w małej zatoce argolidzkiej z piaszczystą plażą i krystaliczną wodą. HOTEL FLISVOS ROYAL**** http://www.flisvoshotel.gr/flisvos.php - położony przy plaży. Pokoje dysponują balkonem z widokiem na morze lub centrum kurortu. Wyposażone sa w: telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej, sejf, klimatyzację, lodówkę, bezpośrednią linię telefoniczną. Łazienka wyposażona jest w wannę lub prysznic, bezpłatny zestaw kosmetyków oraz suszarkę do włosów. Hotel posiada restaurację i bar serwując duży wybór dań. Goście Hotelu Flisvos mogą korzystać z basenu (leżaki i parasole-bezpłatne) należącego do hotelu Flisvos Royal.

WYŻYWIENIE: śniadania, obiadokolacje w formie bufetu szwedzkiego, do kolacji woda. Na pokładzie samolotu posiłki z napojami.

BOSNIA HOTEL STELLA ZDJECIE 3BOSNIA HOTEL STELLA ZDJECIE 3BOSNIA HOTEL STELLA ZDJECIE 3

 Oferowany program jest autorskim programem i nie ma zgody na jego kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66, par. 1, Kodeksu Cywilnego.