ANDRESO - Biuro Usług Turystycznych

Zrealizuj z nami swoje marzenia o podróży

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

"WCZASY NA BAŁKANACH"

Sztokholm

Koszt 2 280 zł*

"Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej" Ryszard Kapuściński

* plus 40 euro

WCZASY NA BAŁKANACH

10.07 – 20/21.07.2020 r.

Podczas którego zwiedzimy Bośniackie Piramidy (Visoko) – „Bałkańską Jerozlimę” (Sarajevo) – historyczne znamienne „miejsce pojednania Wschodu z Zachodem” (Mostar) urokliwe wodospady w Bośni  (Kravica) – nekropolię starożytnych Ilirów (Hutovo) – Perłę Adriatyku (Dubrovnik) – bośniacki kurort (Neum) – czarnogórksi fiord  w Zatoce Kotorskiej – jedyny w Europie poza fiordami norewskimi – czarnogórksi kurort (Budva).

ZAKWATEROWANIE: przy granicy chorwacko-bośniackiej i w Bośni i Hercegowinie w Mostarze: Hotele tranzytowe ***. Hotel pobytowy w Neum - STELLA *** sprawdź na: https://stella-neum.com/en/stella-home/ , położony na wzniesieniu, 500 metrów od plaży (dojście do plaży ulicą lub schodkami-około 100 stopni.). Plaża ogólnodostępna żwirowo-grubo piaszczysta z możliwością wypożyczenia leżaków ( 3 euro/dzień). Do dyspozycji pokoje 2 osobowe „comfort” z łazienkami, klimatyzacją, TV i z balkonem. Na miejscu wi-fi, restauracja, bar z tarasem letnim oraz basen z leżakami bezpłatnymi, fitness, tenis stołowy, piłkarzyki. Blisko hotelu są boiska sportowe.

WYŻYWIENIE: 2 posiłki dziennie. Rozpoczniemy obiadokolacją 2-dnia i zakończymy śniadaniem oraz obiadokolacją na trasie. W hotelu pobytowym w Neum posiłki w formie bufetu. Uwaga: dopłata do wariantu pełnego wyżywienia (3 posiłki) - 40 euro.

PLAN PRZEJAZDU: (wspólnie z grupą obozu młodzieżowego)

  • 10.07. // Wyjazd w godzinach popołudniowych z Bydgoszczy. Przejazd non-stop do Chorwacji.
  • 11.07. // Przyjazd do hotelu przy granicy Chorwacji z Bośnią i Hercegowiną około 12.00 – 13.00. Zakwaterowanie. Odpoczynek, spacer po miejscowości.. Nocleg.
  • 12.07. // Śniadanie. Wyjazd do Sarajewa – stolicy BiH, nazywanego „bałkańską Jerozolimą”. Na trasie w miejscowości Visoko zwiedzimy „Bośniackie Piramidy” (według bośniackiego archeologa jest to kompleks 3 wzgórz/piramid sprzed 14 tys.lat). Program zwiedzania Sarajewa to m.in.(most Latin, na którym postrzelono arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, Dom Svrzo - rezydencja tureckiego możnowładcy z epoki rządów Imperium Osmańskiego, Meczet Gazi Husrev-bega - prawdopodobnie największa budowla islamu w Bośni, Meczet Imperatora-sułtana Sulejmana, Sebilj-symbol Sarajewa......). Wieczorem nocleg w hotelu w Mostarze.
  • Dzień 13 – 19.07 // Zwiedzanie Mostaru (Stare Miasto, ze słynnym Starym Mostem, Meczet i Skansen - Dom Turecki). Dalszy przejazd do Neum. Po południu zakwaterowanie w hotelu STELLA. Czas do dyspozycji grupy. Odpoczynek, rekreacja, realizacja programu turystycznego. W trakcie pobytu zostaną zorganizowane dwie wycieczki oraz zapropnowana jedna jako fakultatywna dodatkowo płatna.


WYCIECZKI W CENIE: 1. Dubrovnik - unikalne w skali światowej chorwackie miasto, wpisanego na listę UNESCO. 2. Wodospady Kravica - Hutovo – nekropolia Ilirów oraz Narodowy Park Hutovo Blato. 3. Ston, gdzie znajdują się największe w Europie – drugie co do wielkości - poza chińskimi, mury obronne).


WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
1. Do Czarnogóry: Zatoka Kotorska – rejs statkiem - Kotor (miasto średniowieczne, wpisane na listę UNESCO) –Budva – kurort z historią sięgającą 5 wieku p.n.e. ze starówką położoną na półwyspie. - koszt 35 euro (zawiera: transport, ubezpieczenie NNW I KLZ na Czarnogórę, rejs statkiem, wstęp do Kotoru, usługę przewodnika licencjonowanego).

19.07 // Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany przejazd non-stop do Polski (około 23 - 24 godziny). Przyjazd na miejsce zbiórki 20.07 około godz. 10.00. ALTERNATYWNIE – proponujemy nocleg tranzytowy w Słowacji z możliwością skorzystania z aquaparku termalnego, a po trasie zwiedzanie Splitu i Trogiru w Chorwacji - koszt płatny na miejscu 30 euro/osoba. Wariant aktualny przy zgodzie większości grupy – PRZYJAZD NA MIEJSCE ZBIÓRKI w godzinach nocnych 20/21.07.

Cena: 2 280 zł + 40 euro

ZAWIERA:

  • transport autokarem (klimatyzacja, wc, barek, dvd)
  • 8 noclegów
  • wyżywienie HB
  • opiekę pracownika biura/rezydenta na całej trasie
  • wycieczki ze wstępami do wodospadów oraz usługi przewodnickie
  • polisę ubezp. NNW, KLZ. i bagaż.

CENA NIE ZAWIERA: kosztu taksy klimatycznej oraz napojów do obiadów i kolacji. Dodatkowe informacje dostarczymy na 30 dni przed wyjazdem. Na wyjazd potrzebny jest dowód osobisty lub paszport.

BOSNIA HOTEL STELLA ZDJECIE 3

BOSNIA HOTEL STELLA ZDJECIE 3

BOSNIA HOTEL STELLA ZDJECIE 3

 

Oferowany program jest autorskim programem i nie ma zgody na jego kopiowanie. Program nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66, par. 1, Kodeksu Cywilnego.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s