ANDRESO - Biuro Usług Turystycznych

Zrealizuj z nami swoje marzenia o podróży

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

RUMUNIA

TRANSYLWANIA – BUKARESZT – MORZE CZARNE / DELTA DUNAJU

 

1 DZIEŃ

Wyjazd o godzinie 02.00. Przejazd non-stop do Rumunii. Około 18.00 przyjazd na zakwaterowanie do hotelu w miejscowości Kluż - Napoka w Rumunii. Obiadokolacja. Nocleg.      

2 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Braszowa. Na trasie program zwiedzania Transylwanii obejmuje m.in: przejazd przez Sighisoarę (średniowieczne miasto na liście Unesco) - RACOS – rezerwat przyrody – naturalny pomnik, jedyny w Europie, gdzie zobaczymy w pionie, geologiczne ślady wulkaniczne – Rupea z wyjątkową budowlą, Zamkiem Chłopskim - Brasov (średniowieczne mury miejskie, najstarsza część miasta - dzielnica Schei, Plac Sfatulni).Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Brasovie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie. Wycieczka całodniowa. Na trasie zwiedzania: Bran (najbardziej popularny obiekt turystyczny w Rumunii - Zamek „Draculi”), Sinaia – Perła Karpat (Zamek Peles – bajkowa rezydencja królewska), skąd wjedziemy kolejką w góry pasma Gór „Bucegi” (wg niektórych badaczy, góry te skrywają ślady obecności nieznanej cywilizacji). Można tu obejrzeć niespotykane formy skalne przypominające m.in. egipskiego Sfinksa (tzw. Karpacki Sfinks).Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd do Bukaresztu - stolicy Rumunii, gdzie obejrzymy m.in.: flagowy przykład architektury komunistycznej – Pałac Parlamentu, cerkiew Stavropoleos oraz orientalny Karavanseraj Manoka. Po południu zakwaterowanie w hotelu oraz uroczysta folklorystyczna kolacja. Nocleg.  

5 DZIEŃ

Śniadanie i przejazd w kierunku Delty Dunaju. Po trasie postój w Konstancy – największym rumuńskim porcie morskim. Zobaczymy m.in.:rezerwat archeologiczny z pozostałościami rzymskiej hali targowej, wielki meczet, starówkę oraz mikrorezerwat Delty Dunaju. Późnym popołudniem przyjazd do Tulczy – „bramy” Delty Dunaju. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ

Śniadanie. Program zwiedzania Delty Dunaju. Jest to druga największa w Europie delta, charakteryzująca się największym na świecie porostem trzciny i unikalnym na skalę światową, starym dębowym lasem Letea. Zwiedzanie odbywa się poprzez rejs katamaranami po kanałach oraz rejs statkiem głównym kanałem „Sulina”. O godz. 16.00 wyjazd do Braszowa na zakwaterowanie i nocleg.

7 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną – przejazd do Słowacji. Na trasie widok na  Góry Fogarskie – najwyższe pasmo gór w Rumunii. Postoje w miastach: Alba Julia, gdzie obejrzymy: Katedrę - miejsce pochówku księcia Siedmiogrodu, Jana Hunyadaya, cytadelę Alba Carolina -  Sibiu, gdzie obejrzymy m.in: most kłamców, tzw. „dolne miasto” z katedrą zbudowaną na wzór „Hagia Sophia” z Konstantynopola. Późnym wieczorem przyjazd na zakwaterowanie w Gabcikovie w Słowacji. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ

Śniadanie. Pobyt kilkugodzinny na basenach termalnych. Wyjazd do domu około 14.00. Na trasie obiadokolacja.

9 DZIEŃ

Przyjazd w godzinach nocnych na miejsce zbiórki (około 1.00-2.00).

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s