ANDRESO - Biuro Usług Turystycznych

Zrealizuj z nami swoje marzenia o podróży

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

GRECJA PELOPONEZ

WCZASY SAMOLOTEM

1 dzień 

O godzinie 18.10 wylot z lotniska Warszawa Chopina do Aten. Jest to lot rejsowy greckich linii lotniczych AEGAN (obowiązuje bagaż podstawowy do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg, obiadokolacja z napojami na pokładzie samolotu). Przylot do Aten o godzinie  21.45. Transfer z lotniska do hotelu w Atenach. Nocleg.                                                                                                                                                                                                                      

2 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Aten. W programie m. in: Plac Konstytucji, stadion Panatenajski, z IV w. p. n. e, na którym miało miejsce otwarcie nowożytnych igrzysk olimpijskich, Akropol z Propylejami, Erechtejonem i Partenonem, Areopag, Grecka Agora i Forum Romanum.  Następnie przejazd do Koryntu, starożytnego miasta, jednego z największych i najważniejszych państw-miast Grecji, miejsca pierwszej gminy chrześcijańskiej, założonej przez apostoła Pawła. 

Wieczorem przyjazd do miejscowości Tolo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

3 dzień – 7 dzień

Śniadania i obiadokolacje. Wypoczynek, rekreacja, plażowanie. W trakcie pobytu wycieczka do Klasztoru Agia Moni - jednego z najstarszych klasztorów prawosławnych, ukrytego we wzgórzach Argolidy oraz do Nafplio - weneckiego miasta, pierwszej stolicy młodej, niepodległej Grecji. Zobaczymy starówkę, cerkiew Św. Spirydona, Plac Konstytucji.  Dla chętnych sprawdzian sił - 899 schodów do fortu Palamedesa, skąd roztacza się wspaniały widok na zatokę argosarońską.

Na miejscu do wykupienia pakiet 2 wycieczek (koszt zależny od ilości uczestników od 60 do 90 euro): 

  • rejs na wyspy zatoki Sarońskiej: Hydrę (przykład kamiennej architektury wyspiarskiej) oraz na  Spetses (liczne zatoczki i lazurowe morze). Rejs trwa 9 godzin. Zwiedzanie, rekreacja i plażowanie.                                                                                                 
  • Epidavros z teatrem antycznym z IV w p. n. e. i sanktuarium Asklepiosa, Mykeny – kolebka europejskiej kultury (historia rodu Atrydów, Agamemnona i pięknej Heleny. Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadelę mykeńską z murami cyklopimi oraz muzeum ze złotą maską władcy Myken), Nemea – niegdyś miejsce Panhelleńskich Igrzysk Sportowych na równi ważnych z olimpijskimi. Dzisiaj jest to zagłębie winnic, w których powstaje najlepsze greckie wino czerwone. Zwiedzenie piwnic winnicy, części produkcyjnej oraz skosztowanie 4 najlepszych win: czerwonych i białych 

8 dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie do godz. 10.00. Około 11.00-12.00 przejazd na lotnisko. Po trasie postój nad Kanałem Korynckim – wspaniałym dziele, efektu pracy w latach 602 r. p. n. e  do roku 1896 n.e.

Godzina 15.45 odlot do Warszawy Chopina. Przylot o godzinie 17.20.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s