ANDRESO - Biuro Usług Turystycznych

Zrealizuj z nami swoje marzenia o podróży

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

FINLANDIA

 

1 dzień – wyjazd o godz. 23.30. 

2 dzień – Przyjazd do hotelu tranzytowego na Litwie około 14.00. Czas do dyspozycji grupy. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – śniadanie i wykwaterowanie. W programie zwiedzania Rygi: starówka (Dom Bractwa Czarnogłowych, Katedra Ryska, Dom Kotów, Domy „Trzej Bracia”, Sobór) , Pomnik wolności, szlak secesji, „Moskiewskie Przedmieście” oraz wyspa  Kipasla z drewnianą zabudową, Hale Targowe (zbudowane z hangarów niemieckich sterowców), gdzie będzie czas na zakupy. Wieczorem (ok.19.00-21.00) zakwaterowanie w hotelu w Tallinie. Nocleg.

4 dzień – Za śniadanie paczka suchego prowiantu. Zaokrętowanie na prom o godz. 7.00. Wypłynięcie promu o godz. 8.00. Przypłynięcie promu do Helsinek o godz. 10.30. Spotkanie z fińskim rezydentem i rozpoczęcie programu zwiedzania Finalndii: przejazd do miejscowości Fiskars, położonego na szlaku wielu kanałów wodnych, gdzie zwiedzimy najstarszą fińską  manufakturę stalową. Następnie przejazd do Turku – najstarszego miasta Finlandii, jej byłej stolicy. Zwiedzimy m.in.: Zamek-siedzibę królów szwedzkich i książąt fińskich, a także polskiej księżniczki Katarzyny Jagiellonki. W trakcie zwiedzania obiadokolacja. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych sauna. Nocleg.

5 dzień – śniadanie. Wyjazd do Lahti - stolicy sportów zimowych. Po trasie zwiedzimy leśniczówkę marszałka Mannerheimma, legendarnego fińskiego wodza. Po przyjeździe do Lahti wjazd na skocznie. Następnie spacer po miasteczku. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu (fakultatywnie) rejs kanałami, statkiem parowym z obiadokolacją, który potrwa do wieczora. Nocleg w hotelu.

6 dzień – śniadanie. Wyjazd do Helsinek. Na trasie postój w miejscowościach: Ainola (zwiedzimy dom muzyka fińskiego, J.Sybeliusa) i w Porvoo (tutaj car Aleksander II, nadał Finlandii prawa autonomiczne). Przyjazd do Helsinek około 12.00-13.00, a w programie zwiedzania: Temppeliaukio - kościół luterański w skale, Kaplica ciszy Kamppi, Dworzec Główny z granitowymi rzeźbami, Pomnik Aleksisa Kivi, Katedra, Sobór, Hala Targowa oraz handlowe ulice Aleksanterinkat oraz Esplanadi. W trakcie zwiedzania obiadokolacja (fakultatywnie) oraz czas wolny. Zaokrętowanie na prom o godz. 21.00.  Przypłynięcie promu do Tallina o godz. 24.00. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

7 dzień – śniadanie. Wykwaterowanie. W programie zwiedzania Tallina: średniowieczne zabytki tzw. „Górnego i Dolnego Miasta” (Wzgórze Tomppa, Sobór Aleksandra Newskiego, Parlament, Katedra Domska, labirynt wąskich uliczek, baszty). Wyjazd na Litwę o godz. 13.00. Przyjazd wieczorem na zakwaterowanie do hotelu tranzytowego na Litwie. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień – śniadanie. Przejazd do Wilna, gdzie w programie zwiedzania m.in: spacer po starym mieście, Katedra  św.  Stanisława, - miejsce ślubu Zygmunta  Augusta  z  Barbarą  Radziwiłłówną, Pałac Zawadzkich, Pałac  Paców (najwspanialsza ówczesna  rezydencja  magnacka), Uniwersytet  Wileński,  Kościół  św.  Jana,   Aleja  Giedymina, „Ostra  Brama”. Wyjazd po obiadokolacji do Polski.

9 dzień – Przyjazd na miejsce zbiórek o godz. 2.00 – 3.00 nad ranem.

 

Töölö, Helsinki from the olympic stadium tower.jpg
By Joni Karppinen - Na Commons przeniesiono z en.wikipedia., CC BY-SA 3.0, Link

0
0
0
s2smodern
powered by social2s