ANDRESO - Biuro Usług Turystycznych

Zrealizuj z nami swoje marzenia o podróży

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

BERLIN – DREZNO

 

DZIEŃ 1

Wyjazd o godzinie 3.00 do Międzyrzecza. O godz. 8.30 przyjazd na zwiedzanie poniemieckich umocnień „Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień (1,5 godzinna trasa „Panzerbatterie Nr 5”). O godz. 10.30 dalszy przejazd do Berlina. Przyjazd do centrum około 12.30-13.00.

W programie zwiedzania (częściowo objazdem):   Aleksanderplatz z wieżą telewizyjną, ulica Unter-den-Linden, Kościół Pamięci Cesarza Wilhlema I, Brama Brandenburska, Reichstag (dzisiejszy Bundestag),  Potsdamer Platz z Sony Center, Checkpoint Charlie (stare przejście graniczne) z pozostałościami fragmentów Muru Berlińskiego, Dzielnica ZOO-Garten, „Europa Center”, Charlottenburg, Ku'damm. 

O godz. 18.00 – 19.00 przejazd na zakwaterowanie do Polski. Przyjazd do hotelu około 20.00 – 21.00. Obiadokolacja. Nocleg.       

DZIEŃ 2

Śniadanie o godz. 7.00. O godz. 7.45 wyjazd do stolicy Saksonii, Drezna.

Program zwiedzania obejmuje:

Pałac Zwinger – „barokowy klejnot”, gdzie znajduje się: Galeria Malarska Starych Mistrzów i Historyczna Skarbnica z trzema tysiącami eksponatów, Albertinium z Galerią Nowych Mistrzów (XIX i XX wiek) oraz Zbiorem rzeźb Antycznych Opera Sampera, Zamek (muzea: Skarbiec  i Grünes Gewölbe - zielone sklepienie - uważane za najbogatszy zbiór klejnotów), Frauenkirche – luterańska budowla należąca do jedynych w swoim rodzaju dokonań budowlanych w Europie, Kościół Hofkirche (Nadworny), Tarasy Bruhla, nazywane balkonem Europy.

O godz. 14.30 przejazd na zwiedzanie potężnej Twierdzy „Koenigstein” - zbudowanej przez Augusta II-go Mocnego, o niespotykanej w Europie architekturze fortyfikacyjnej (składa się z 50 budynków).

O godz. 18.30 wyjazd w drogę powrotną.

Na trasie w Polsce obiadokolacja.

Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych: 02.00 – 03.30.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s