ANDRESO - Biuro Usług Turystycznych

Zrealizuj z nami swoje marzenia o podróży

WYCIECZKI KRAJOWE

BIESZCZADY

 

1 DZIEŃ:

Wyjazd o godz. 00.10. Około godz. 10.00-11.00 przyjazd do Sanoka – stolicy regionu, miejsca kultury ruskiej, ukraińskiej, polskiej i judaistycznej. Spotkanie z przewodnikiem. Punkty zwiedzania to: Zamek z Muzeum, gdzie znajduje się jedyna w Polsce tak bogata kolekcja ikon ruskich, Cerkiew, Ratusz, dawna Synagoga (dzisiaj Archiwum Państwowe), Skansen Etnograficzny, który swoim usytuowaniem i rozmiarami przypomina pejzaż wsi podkarpackiej i jest  największe w Polsce. Dalszy przejazd do ośrodka w Solinie. Przyjazd około 15.00 -16.00. Zakwaterowanie, czas wolny dla grupy, obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ:

Śniadanie. Program dnia: Wycieczka do Komańczy (zwiedzanie m.in.: Klasztoru Sióstr Nazaretanek, miejsca internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz cerkwi prawosławnej). Czas do dyspozycji grupy (dla chętnych udział w mszy).  Następnie zwiedzimy Lesko (Cmentarz „Kirkut” oraz Synagoga Żydowska i Zamek). 

Powrót do ośrodka około 17.00. Czas wolny do dyspozycji grupy. Dla chętnych pobyt w Polańczyku - najbardziej znanym kurorcie-uzdrowisku nad Zalewem Solińskim, gdzie leczy się choroby układu oddechowego. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie. Wycieczka „Dużą Obwodnicą Bieszczadzką” - ok. 150 km. (Solina – Ustrzyki Dolne - Czarna – Lutowiska - Ustrzyki Górne – Wetlina – Cisna – Baligród – Lesko - Solina). Odwiedzimy Bieszczadzki Park Narodowy. Dla chętnych wejście szlakiem pieszym na Połoninę Wetlińską lub na Połoninę Caryńską. Czas wolny w trakcie zwiedzania.  

Powrót do ośrodka około 19.00. Obiadokolacja i nocleg. Możliwość organizacji wzmocnionej kolacji z imprezą taneczną lub ogniska/grilla.

4 DZIEŃ:

Śniadanie o godz. 8.30. Wycieczka  po  trasie „Małej Obwodnicy Bieszczadzkiej”: Myczkowce - Uherce Mineralne do Arłamowa, gdzie w latach 1970-90 mieścił się ośrodek rządowy. Jest to teren, który porasta dziewicza Puszcza Karpacka. Dalej przejazd do Kalwarii Pacławskiej, nazywanej “Jerozolimą Wschodu”. Po południu powrót do Soliny (zwiedzanie wnętrza zapory, długich wewnętrznych korytarzy, turbin elektrowni oraz wystawy fotografii obrazujących etapy tworzenia zapory) – rekreacja, rejs statkiem po jeziorze. Czas wolny. Powrót do ośrodka około 18.00-19.00. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

5 DZIEŃ:

Śniadanie. O godz. 9.00 wyjazd w drogę powrotną. Na trasie zwiedzimy jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce – Pałac w Łańcucie (znakomite wnętrza mieszkalne, kolekcje pojazdów konnych, park w stylu angielskim). O godz. 14.30 dalszy przejazd do domu. Na trasie obiadokolacja. Przyjazd na miejsce zbiórki około 01.00 – 02.00 w nocy.

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s